Doka Endüstri Ltd. Şti.
EN   Diğer diller:

Aşınma çözümleri - Vautid kaynak dolgu hizmeti

Vautid internet sitesine gitmek için tıklayınız.

DOKA Endüstri, Vautid GmbH firmasının Türkiye'deki tek yetkili distribütörüdür.

VAUTID kaynak malzemeleri , demir , kobalt , nikel ve tungsten karbür bazlı , aşınmaya karşı dayanıklı kaynak malzemeleri pek çok uygulamalarda tamir-bakım amaçlı kullanılan malzemelerdir.

Ürün gamı içerisinde çeşitli çaplarda kaynak teli , çeşitli çap ve uzunluklarda kaynak elektrodu bulunmaktadır.

VAUTID sert kaynak dolgu malzemeleri geniş ürün yelpazesine sahip olup aşınma bölgelerinde oldukça hızlı ve ekonomik çözümler sağlamakta, bakım maliyetlerinde çok önemli tasarruflar getirmektedir.

DOKA Endüstri, çimento, agrega, demir-çelik, madencilik, hazırbeton vb. sektörlerde aşınma yaşanan malzemelerin geri kazanımı amacı ile özel olarak ayrılmış 1000 m2 lik kapalı alana sahip ve 4 adet kaynak pozisyonerinin bulunduğu atölyesinde sert kaynak dolgu hizmeti vermektedir.

Dik değirmen vals ceketleri & öğütme tablaları ile roller pres roleleri başta olmak üzere kırıcı rotorları, kırıcı çekiçleri, helezon konveyör yaprakları, gövde sacı, beton pompası, gözlükler vb. gibi aşınan parçaların sert kaynak dolgusu ile geri kazanımı DOKA Endüstri'nin bu hizmetler kapsamındaki uzmanlık alanını oluşturmaktadır.

Yapılan tüm sert kaynak dolgu işlemleri öncesinde dolgusu yapılacak aşınmış parçaların çatlak testleri (MP & dye penetrant) yapılmakta, kaynak dolgu yapılacak parçaların malzemesine uygun VAUTID kaynak dolgu malzemesi seçildikten sonra uygun ısı parametreleri içerisinde kaynak işlemleri gerçekleştirilmektedir. Kaynak işlemleri sonrasında ise tekrar çatlak testleri uygulanarak parçalar uygun ölçülerinde teslim edilmektedir.

Onlarca sektörde yüzlerce uygulama alanlarında kullanılan VAUTID dolgu malzemelerinin belli başlı bazı uygulama alanları şunlardır:PDF Sert kaynak dolgu malzemeleri broşürü


Dik değirmen vals ceketleri & öğütme tablaları sert kaynak dolguları

Genel olarak çimento ve madencilik sektörüne verilen bir hizmettir.Bu sektörlerde kurulu bulunan Loesche, Pfieffer, IHI, MAGOETAUX ve benzer tipteki dik değirmenlerin aşınan vals ceketleri ve tablalarının sert kaynak dolgusu , atölyemizde kurulu bulunan pozisyonerlerde otomatik olarak yapılmaktadır.

Verilen sert kaynak dolgu hizmetlerinde VAUTID GmbH firmasının ürünleri kullanılmaktadır.Roller press roleleri kaynak dolguları

Çimento sektöründe yaygın olarak kullanılmakta olan KÖPPERN, KHD, FLS, KRUPP POLYSIUS ve benzeri tipteki Roller Press rolelerinin sert kaynak dolgusu kaynak atölyesindeki pozisyonerlerde gerçekleştirilmektedir.

Roleler, kaynak öncesi mekanik atölyede gerektiği kadar tornalanarak çatlaklardan temizlenmekte ve gerekli ısı parametreleri sağlanarak rolelerin malzemesine uygun yapıdaki VAUTID tampon ve sert kaynak dolgu malzemeleri kullanılarak kaynak işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Kaynak dolgu işleminin tamamlanmasını takiben uygun şartlarda soğutulan roleler son kontroller yapıldıktan sonra teslim edilmektedir.Diğer sert kaynak dolgu hizmetleri

Sert kaynak dolgu hizmetleri kapsamında dik değirmen vals ceketleri&tablaları ile roller press rolelerinin sert kaynak dolgusu dışında verilen belli başlı hizmetler şunlardır.

  • Aşınan fan rotoru kanatlarının sert kaynak dolguları
  • Helezon yaprakları sert kaynak dolguları
  • Kırıcı & Konkasör rotorları sert kaynak dolgıları
  • Kırıcı çekiçlerinin sert kaynak dolgusu
  • Beton pompası gözlükleri sert kaynak dolgusu
Anasayfa
İletişim
İnsan kaynakları
Ulaşım
Genel bilgiler
Firma Profili
Kronoloji
Yatırımlar
Referanslar
Haberler
Kalite belgelerimiz
Kardeş firmalar
Temsilciliklerimiz
TLT
EPS
Distribütörlüklerimiz
Rexnord Industries
Vautid GmbH
Deprem yalıtımı
EPS deprem izolatörleri
Deprem izolatörü montajı
Aşınma çözümleri
Hardox parça imalatı
Vautid aşınma plakaları
Vautid kaynak dolgu hizmeti
Basınçlı kaplar
Basınçlı kaplar
Proses ekipmanları
Proses ekipmanları
Nakil sistemleri
Zincirli Kovalı Elevatörler
Bantlı Kovalı Elevatörler
Apron Konveyörler
Drag-chain Konveyörler
AFT Pan Konveyörler
Vibrasyonlu Konveyörler
Bilya Ayırma Makineleri
Endüstriyel fanlar
TLT Fanlar
Fan verimlilik çözümleri
Fan gövde imalatı
Rüzgar türbin kuleleri
Rüzgar kuleleri
Endüstriyel taahhüt
Endüstriyel taahhüt
Ağır çelik yapı imalatı

© 2013-2017 Doka Endüstri Ltd. Şti. Tüm hakları saklıdır.